włoska restauracja w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Bardziej wrażliwi kosztują mniej znane dania obiadowe – canelloni, lasagne i desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu można znaleźć też mniej popularne włoskie potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz potrawy z różnych części Włoch. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski nastrój.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać wina. Posiłek na włoską modę z całą pewnością powinien zawierać też trunek. Lampka alkoholu to przy włoskim posiłku norma. w restauracji Najbardziej popularne wina z Włoch to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia i pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako faktycznie włoska, powinna posiadać nie mały zestaw win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która potrafi podać nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film