uzależnienie od alkoholu leczenie 

Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednakowoż nie musisz sam cierpieć. Jest dużo dostępnych procedur leczenia, które pomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego i pełnego życia.

Terapia alkoholowa

Przeróżne czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu powinno być monitorowane przez skład speców leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez specjalistów, jacy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli połowa osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ewentualnie ambulatoryjnego, trzeba asystować w miejscowych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na leczenie?
Przed rozpoczęciem kuracji jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan i mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. W pewnych sytuacjach jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny lub ewentualnie przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o przesadne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga również nawiązać dyskusję na temat przystępnych opcji leczenia oraz wsparcia.

Nie ma trafnego bądź też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli niemniej jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować dużo pobocznych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, tarapaty finansowe, kłopoty z relacjami i zakłócenia zawodowe.