Najlepsze centrum opieki nad mamą oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Dziś kobiety najczęściej dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa różna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/poloznictwo-i-ginekologia

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Obecnie w naszym kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy mogą liczyć na profesjonalną opiekę związaną z okresem ciąży i połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, w następstwie tego też całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być prowadzone przez specjalistów dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jakkolwiek przede wszystkim też ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje sporo radości, niemniej jednak też o jego zdrowie trzeba dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, właśnie dlatego także zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych zaświadczających specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci komponowane są korzystne warunki lecznicze. Lekarze troszczą się nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, lecz również o ich komfort i dobre samopoczucie, które może rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług zawodowców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.