działania niepożądane

Mimo, iż coraz więcej kobiet i to w różnych kategoriach wiekowych dba o to, aby konsumowane wiktuały były zdrowe, zdarza się, że nasza dieta musi być uzupełniany. A o co? O specjalne preparaty. Jako że branża odżywek wciąż jeszcze się rozwija, wielkość możliwości wyboru może stanowić problem.
Warto więc wiedzieć, czym sugerować się przy zakupie preparatu, tak, by był odpowiedzią na nasze potrzeby. Preparat suplementacyjny nie może być zastępstwem dla zbilansowanej diety. Bywa jednak że określonych składników mineralnych czy związków witaminowych nie mamy możliwości przyjąć wraz z pożywieniem. Decydując się na zestaw minerałów można uciec się do konsultacji farmaceuty lub innej kompetentnej osoby. Dobrze mieć na uwadze swój wiek. Innych składników potrzeba organizmowi dziewczyny w okresie dojrzewania, a totalnie innych – potrzeba kobiecie w okresie przekwitania.
O tym co to jest dieta dukana przeczytasz w naszym artykule
Z pomocą odpowiedniego leku suplementacyjnego można na przykład zminimalizowania różnego typu niedoborów – w tym niedoboru żelaza, typowego dla kobiet w ciąży czy karmiących piersią pań. Z kolei jeżeli borykamy się z ustawicznym brakiem wigoru lekarstwem może być specyfik mający w składzie wyciągi z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki typ preparatu nabędziemy. Najważniejsze jest jego optymalne dawkowanie – systematyczne, lecz nigdy nie zbyt intensywne.